Przejdź do treści

Kapitanat Garbary – nowe mieszkania w centrum Poznania

Poznańskie Garbary, stanowiące część Starego Miasta, czeka duża zmiana. Już niebawem w sąsiedztwie historycznego budynku starego Kapitanatu przy ul. Garbary 102 stanie nowoczesny kompleks mieszkalny. Znajdzie się w nim 76 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia. Za inwestycję odpowiada Proxin Development, który zrealizował już m. in. inwestycję przy Słowackiego 7 w Poznaniu, otrzymując za nią w 2023 roku nagrodę jako za najlepszy budynek wielorodzinny w Wielkopolsce.

Kapitanat Garbary – Kompleks Mieszkalny w Centrum Poznania

Garbary należą do niezwykle pięknej części poznańskiego Starego Miasta, leżącej pomiędzy Rynkiem a rzeką Wartą. Jest to rejon ciągnący się wzdłuż ul. Garbary, historycznie dzielony na trzy części – południową, środkową i północną. Nowa inwestycja deweloperska – kompleks mieszkalny Kapitanat Garbary – będzie zlokalizowana w północnej części – pomiędzy ul. Estkowskiego a stacją PKP, niemalże naprzeciw Grochowych Łąk.

Jest to zatem inwestycja realizowana praktycznie w sercu Poznania, odznaczająca się korzystną lokalizacją, doskonałą infrastrukturą i świetną komunikacją z całym miastem. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się przystanek autobusowy, tramwajowy i stacja PKP. Co istotne, kompleks Kapitanat Garbary ma być wyposażony w 3 kondygnacyjny parking podziemny, co rozwiązuje jakiekolwiek problemy z parkowaniem samochodu.

Twoje 15-minutowe Miasto w Poznaniu

Nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Poznania to doskonały przykład wprowadzenia w życie koncepcji 15-minutowego miasta. Sam obiekt zapewnia swoim mieszkańcom maksimum wygody w postaci reprezentacyjnego lobby, windy, a w przypadku mieszkań na trzech najwyższych kondygnacjach również prywatnego dostępu do windy oraz tarasów zagospodarowanych zielenią. Do dyspozycji mieszkańców dostępne są komórki lokatorskie, miejsca parkingowe oraz boksy rowerowe. A to dopiero początek!

W myśl idei 15-minutowego miasta Kapitanat Garbary jest obiektem, którego lokalizacja pozwala na szybki i wygodny dostęp do całej koniecznej dla wygodnego i spokojnego życia infrastruktury. Oznacza to, że w czasie maksymalnie 15-minutowego spaceru można dotrzeć do sklepów, szkół, żłobków i przedszkoli, przychodni lekarskiej, obiektów gastronomicznych czy w końcu do terenów zielonych umożliwiających rekreację na świeżym powietrzu. Mieszkania na Garbary 102 będzie dzielić od największego Poznańskiego Parku Cytadela zaledwie 7 minut spaceru, a od Starego Rynku 10 minut.

Apartamenty Kapitanat Garbary – 76 nowoczesnych mieszkań

W kompleksie Kapitanatu Garbary znajdzie się 76 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia – jedno, dwu i trzypokojowych, o powierzchni od około 30 do 95 metrów kwadratowych. Budynek z dziewięcioma naziemnymi kondygnacjami będzie również oferował 3 lokale usługowe mieszczące się na parterze. Aktualnie mieszkania i lokale Kapitanatu Garbary są dostępne w przedsprzedaży. Ze względu na swoją niezwykle atrakcyjną lokalizację jest to inwestycja korzystna zarówno pod kątem mieszkaniowym, jak i zakupu mieszkania na wynajem czy lokalu o przeznaczeniu handlowo-usługowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *