Oświetlenie zewnętrzne domu może być atrakcyjną deklaracją wejścia, elewacji, ścieżki i ogrodu. A po zapadnięciu zmroku pozwoli Ci poczuć się bezpieczniej i pewniej.

Zaprojektowanie funkcjonalnego, ładnego oświetlenia wymaga doświadczenia oraz wyobraźni (dom jest niezmienny, ale ogród wygląda innaczej, zależnie od pory roku czy upływających lat). Decydując się na budowę domu najczęściej skupiamy się na wykonaniu elewacji oraz wyposażeniu wnętrza. Myślimy oczywiście o oświetleniu, ale wewnętrznym. Zapominamy jak ważną rolę odgrywa oświetlenie zewnętrzne, które nie tylko pozwoli spędzić miło czas podczas letnich wieczorów, ale też uzupełni styl domu. Jakie lampy wybrać?

Lampy ścienne to najprostsze lampy montowane na ścianie domu. Ich działanie dość często uzależnione jest od zapalenia światła wewnątrz domu za pomocą włącznika. Rozwiązanie to jest mało praktyczne - warto, więc wybrać modele, które będą działać na ruch i oświetlać podwórko czy taras w momencie wykrycia ruchu. Słupki oświetleniowe warto montować wzdłuż chodników i ścieżek. Ich obecność pozwala po zmroku oddzielić przebieg chodnika od trawy. Warto pamiętać, że słupki oświetleniowe nie tylko dostarczają światło, ale też pełnią funkcję dekoracyjną, nadając ogrodowi współczesnego wyglądu.

Lampy LEDowe to sposób na duże oszczędności. Wszelkie lampy LED pobierają mniej energii niż zwykłe żarówki czy też świetlówki. Dodatkowo nie nagrzewają się i okres ich żywotności jest znacznie dłuższy.