Ławka - klasyk małej architektury. Pięknie współgra z zielenią, a swoje miejsce znajdzie w ogrodzie, na tarasie i balkonie. Doskonale łamie monotonię i jak żaden inny mebel funduje taki klimat, że rozmowa w jej towarzystwie "klei się" nadzwyczaj lepko.

Słońce w zenicie i cieplutki wietrzyk nie muszą nas długo przekonywać, żebyśmy opuścili swoje cztery kąty i celebrowali dzień na świeżym powietrzu. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni", ale ławka wstawiona do ogrodu to sygnał, że sezon wiosna/lato można uznać za otwarty!

"Człowiek siedzący na ławce nie należy już do rzeczywistości, a w każdym razie się od niej odcina. To proste siedzisko czyni zeń poetę i porusza jego horyzonty. Jeśli istnieje jakieś miejsce, które nie podlega tumultowi świata, jest nim właśnie ławka" -pisał Laurent Graff

Co jest piękniejsze nad leniwe popołudnie z ulubioną lekturą albo lampka wina wieczorową porą, upijana na ogrodowej ławce? Każdy chciałby mieć kawałek nieba na ziemi, a ławka to przystań cudownie zawieszona między nimi. W czasach kiedy ogromny nacisk kładzie się na ekologiczny styl życia i dysponowanie naturalnymi zasobami drewniane meble są szczególnie wartościowym dobrem. Drewniana ławka jest doceniana nie tylko ze względu na trwałość i wygodę. Drewno jest tym surowcem, który swoją elegancję  "bije na głowę" inne tworzywa. Wprowadza do ogrodu niepowtarzalny nastrój, tym bardziej, że ten rodzaj materiału stworzyła sama natura. Drewniana ławka w przeciwieństwie do powszechnych sądów, jest bardzo wygodna. Jednak, żeby osiągnąć maksimum komfortu i aby dopełnić estetykę wizualną można zaopatrzyć siedzisko w kilka poduszek lub materace i ciepły pled na wszelki wypadek. Przy poszukiwaniu wymarzonej ławki, warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Idealna kandydatka ma około 40 cm wysokości (nogi powinny swobodnie dotykać ziemi), a szerokość jej siedziska może oscylować w granicach 35 cm a 45 cm.