Wybór materiału na podłogę w salonie wcale nie należy do łatwych. Należy się zastanowić, co będzie lepsze w salonie: podłoga drewniana, parkiet tradycyjny, deski z drewna krajowego czy drewno egzotyczne, parkiet przemysłowy, a może deski bielone. Ważne jest, by dobrze dobrać podłogi do stylu wnętrza.

 

Parkiet jest zawsze modny. Podłogi drewniane z drewna dębu, orzecha czy buku, ułożona najczęściej we wzór jodełki, cegiełki albo w kwadraty – to podłoga, jaką pamiętamy z domu naszych dziadków. Parkiety są eleganckie, solidne, a z wiekiem zyskują nawet na urodzie. Taka podłoga świetnie się prezentuje w każdym mieszkaniu.

Drewno egzotyczne pochodzące z dalekich rejonów świata, np.tek, wenge, iroko, tauari, doussie, palisander, cieszy się u nas dużą popularnością. Parkiet egzotyczny występuje w mnóstwie pięknych, naturalnych barw: od słomkowej i miodowej, przez czerwień i bordo, aż po różne odcienie brązów, a nawet czerń. Dlatego podłogi egzotyczne tak łatwo jest dobrać do kolorystyki wnętrza.

Bieleniu,olejem lub bejcą, poddaje się zazwyczaj jaśniejsze gatunki drewna, takie jak klon, dąb czy jesion. Zabieg ten wydobywa naturalną strukturę drewna, pięknie podkreśla rysunek słojów, sprawiając, że podłoga nabiera szlachetności. Proste bielone deski rozświetlają salon, nadając mu skandynawski sznyt.

Parkiet przemysłowy. O tym, jak dokładnie będzie wyglądał parkiet przemysłowy, dowiemy się dopiero po jego ułożeniu. To dlatego, że wąskie, ustawione na sztorc deseczki z litego drewna -europejskiego lub egzotyczneg, mogą mieć różne odcienie, odmienny rozkład słojów.  Kompozycja podłogi z parkietu przemysłowego podkreśli surową urodę salonu, doda mu energii. Dodatkowy atut tego rodzaju podłogi to wyjątkowa trwałość.

Jeśli kochasz drewniane podłogi, a opatrzył ci się zwykły parkiet, wybierz podłogi drewniane w niecodziennych kolorach i wzorach. W salonie modne są podłogi o wymyślnych kompozycjach i intensywnych kolorach. Na topie są podłogi w kolorze białym, srebrnym, czy drewno przemysłowe. Taka podłoga pasuje do nowoczesnego salonu.

Oczywiście podłogę w salonie możemy również pokryć innymi materiałami. Wszystko zależy od naszych upodobań a także od wystroju salonu. Rynek obfituje w ogromny wybór, dlatego z pewnością każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.