Coraz więcej mieszkańców Polski wybiera postawienie domu drewnianego niż murowanego. I nic w tym dziwnego, gdyż konstrukcje z drewna są w wielu elementach lepsze od murowanych budynków. Do niedawna, mieszkańcy naszego zwykle starali się omijać wznoszenie domów z drewna, błędnie zakładając,  że budynki wzniesione z tego materiału są naznaczone duża dawką nietrwałości. Obecnie, Polacy zaczynają się przekonywać do zalet budowania w tej technologii.

 

Firma Arex Arkadiusz Cebrat posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu budowy domów ekologicznych i energooszczczędnych. Nasza firma działając na rynku krajowym i zagranicznym zdobyła pozycję jednego z najsilniejszych i najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, dlatego też naszym klientom przekazujemy profesjonalną i dogłębną ofertę budowy domów.

Jedną z najczęściej przytaczanych przez specjalistów od budownictwa zalet domów drewnianych, jest krótki czas, w jakim przebiega proces wznoszenia budynku. Zakładając, że wszystkie czynniki zagrają na naszą korzyść, dom może zostać wybudowany w ciągu 3 miesięcy. Na ten stan rzeczy wpływa kilka czynników. Najważniejszym z nich jest fakt, że wznoszenie drewnianego szkieletu odbywa się bez konieczności wszczynania przerw technologicznych.  Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść domów drewnianych jest fakt, że ich budowa może przebiegać w niemal każdych warunkach atmosferycznych, dlatego też budowa może trwać nieprzerwanie przez cały rok. Tego samego nie można powiedzieć o domach murowanych. Przykładowo, prace związane z murowaniem czy betonowaniem budynków nie mogą mieć miejsca przy ujemnych temperaturach, dlatego też w miesiącach zimowych niezbędne są częste przerwy w pracy. Na tak krótki czas wznoszenia domów drewnianych wpływa też stosunkowo prosty proces budowy. Drewniane szkielety są tworzone poprzez zespolenie poszczególnych elementów gwoździami. Cały proces budowy domów drewnianych kończy się na wzniesieniu fundamentów i nie wymaga żadnych dodatkowych prac, niezbędnych dla wybudowaniu domu murowanego.

Kolejnymi argumentami, które przemawiają za budową domów drewnianych, są względy czysto ekonomiczne. Budynki te są „lżejsze” niż domu murowane, dlatego materiały niezbędne do wzniesienia ich fundamentów są znacznie mniejsze. Także przetransportowanie wszystkich materiałów na plac budowy pochłania znacznie mniej kosztów, niż ma to miejsce w przypadku domów betonowych.  Domy szkieletowe zapewniają także znakomitą ochronę cieplną.

Użytkownicy domów szkieletowych, zwracają też uwagę na większą przestronność.  Ściany drewnianych budynków są znacznie cieńsze niż w przypadku domów murowanych, dlatego też w ich wnętrzach jest o wiele więcej wolnej powierzchni, którą można wykorzystać podczas procesu aranżacji. Domy szkieletowe są także o wiele bardziej „mobilne”, a ich przebudowa jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku budynków murowanych. Dlatego też w przypadku domów szkieletowych ich rozbudowa nie nastręcza większych problemów. Dzięki temu domy wznoszone z drewna, mogą łatwo „dostosowywać się” do sytuacji życiowej ich właścicieli. Przykładowo, młode małżeństwo może zdecydować się na budowę niewielkiego domku, ale po powiększeniu rodziny i narodzinach dzieci konieczne stanie się zyskanie większej przestrzeni użytkowej.  A rozbudowa domów drewnianych odbywa się szybko i sprawnie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych i najczęściej podkreślanych zalet zwolenników domów drewnianych, jest ich niezwykła klimatyczność. Podczas gdy murowane budowle mają zazwyczaj toporną formę, domy drewniane mogę przybrać najróżniejszy i pobudzający wyobraźnie kształt, co z pewnością przyniesie wiele pociechy ich użytkownikom.

Jak widać, lista powodów informujących o tym, dlaczego warto zdecydować się na budowę domu drewnianego jest całkiem długa. Firma Arex Arkadiusz Cebrat z przyjemnością wybuduje dla Ciebie piękny dom. Dołącz do nas i pozwól nam spełnić swoje marzenia!