Firma bazuje głównie na pozyskiwaniu drewna o dużej gęstości i wytrzymałości z własnych lasów jak i Nadleśnictw Państwowych. Firma mieści się w południowej części kraju na granicy Beskidu Żywieckiego i Suskiego. Drewno w naszym regionie jest jednym z najlepszych surowców w Polsce.

Następnym procesem obróbki drewna jest suszenie, które następuje w suszarniach komputerowych pod nadzorem Technika Obróbki Drewna.

Kolejnym etapem jest obróbka na strugarkach czterostronnych o głowicach hydrokinetycznych, sześcionożnych, gdzie część głowic struga a druga profiluje odpowiednio do wykonywanego produktu. Na końcu procesu drewno jest przycinane (winklowane), sortowane, pakowane, foliowane do późniejszego zastosowania w produkcji szkieletu, płaza czy bala.

Każdy element konstrukcyjny jest tak przemyślany, aby miał jak największą wytrzymałość. Przyjmuje się pogrubione elementy nośne celem długiego i bezproblemowego użytkowania na lata. Technologia wykonania polega na odpowiednim doborze, jak i umiejętnemu połączeniu różnych elementów w całość.

Impregnacja drewna, zwłaszcza użytkowego na zewnątrz lub w miejscach trudno dostępnych, jest zabiegiem niezbędnym, który znacznie wydłuża jego żywotność i zabezpiecza przed zniszczeniem.