Lokalizacja Budynku na Działce 

Na etapie projektowania budynku doradzamy w usytuowaniu budynku na działce. O ile to możliwe, staramy się doradzić jak najlepiej, tak aby unikać niepożądanych negatywnych oddziaływań środowiska na użytkujące go osoby. Na przykład takie przeszkody jak żyły i cieki wodne, które negatywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców. Staramy się informować inwestora o tego typu przeszkodach lub ewentualne wyznaczyć najlepsze miejsce na studnie głębinową.
Przyłącza energi elektrycznej jak i przyłącz kanalizacji i ewentualne zaplanowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Zaplanowanie wjazdu przepustu lub wykonanie całej drogi dojazdowej do posesji, jak i w ewentualnych sytuacjach mostki lub most. Usytuowanie budynku odpowiednią stroną do słońca i wiele innych czynników związanych z późniejszym przyjemnym i wygodnym użytkowaniu budynku.

,

Fundamenty

Projektujemy, doradzamy i wykonujemy każdy rodzaj fundamentów. Posiadamy własny sprzęt do prac związanych z plantowaniem, wykopami jak i końcową kosmetyką. Mamy kilka sposobów na odpowiednie dobranie fundamentu do budynku, uwzględniając warunki terenowe jak i indywidualne zapotrzebowanie inwestora.
Możemy zaproponować:

Na domki gospodarcze i altany ogrodowe do 50m2 bloczki betonowe z punktowym zakotwieniem. Czas wykonania 3-5 godzin.

Na domki Letniskowe Letnie jak i całoroczne jak i niektóre mieszkalne do 70m2

Stopy fundamentowe Fi/15 i fi/25/ i fi/35 o zbrojonym członie głównym z szpilą kotwiącą. Czas wykonania 5-8 godz

Stopy fundamentowe wiercone w grunt a na nich płyta zelbetowa zbrojona grubości od 15-25cm. Czas wykonania 2-4 dni

Domy mieszkalne powyżej 70m2

1. Ławy fundamentowe od 25cm-60cm grubosci ścianki zbrojone poczwórnie to jest góra i dół drutem zebrowanym plus druty rozdzielcze  fi/10; fi/12; fi/14; fi/16; itd. Rozprowadzamy przewody instalacyjne; elektryczne; gazowe; wodne; ewentualnie co i cw; itd. Fundamenty te posiadają izolacje przeciw wilgociową jak i izolacje termiczną z odpowiednich materiałów.
folia kubełkowa styropian w zależności od wielkości jak i uzgodnień 
grubość; 5-20cm. Czas wykonania 4-6 dni

2. Płyta fundamentowa zbrojona od 35-50cm 
Zbrojenie wzdłużne jak i poprzeczne wraz z belkami z izolacją oraz ociepleniem i instalacjami jak i ogrzewaniem podłogowym przystosowanym do kominka z płaszczem wodnym jak i piec dowolnego rodzaju. Czas wykonania od 6-10 dni.