Gdy zostaną wzniesione już fundamenty nowego domu, przychodzi czas na aranżacje jego wnętrza. Jest to skomplikowany proces, który wymaga dokładnego zaplanowania, gdyż każdy, najmniejszy błąd może niekorzystnie wpłynąć na komfort życia w nowo wybudowanym domu.  Przygotowując się do aranżacji wnętrza swojego domu, należy zwrócić uwagę na wiele różnorodnych czynników. Dlatego też, w tym temacie warto zdać się na pomoc fachowca. Firma Arex Cebrat Arkadiusz pomoże Ci uporać się z tym trudnym wyzwaniem. Bazując na długoletnim doświadczeniu, jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie wnętrze domu, które sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

Jednym z najważniejszych problemów, jakie wiąże się z procesem aranżacji wnętrz jest wybranie odpowiedniej wysokości dla każdego z pomieszczeń. Wśród specjalistów od aranżacji powszechna jest opinia, że wysokość pomieszczenia nie może wynosić mniej niż 250 centymetrów, jednak w takich warunkach bardzo ciężko powiesić lampę przeciętnych rozmiarów. Dlatego też, aby uzyskać pełnie wygody, należy przygotować pomieszczenie o wysokości minimum 270 centymetrów. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy nawet to nie wystarcza. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zdecydujemy się na zamontowanie sufitów podwieszonych i kilku innych przypadkach. Wówczas wysokość naszego pomieszczenia powinna przekraczać 290 centymetrów.

Kolejnym problemem, przed którym stoją fachowcy zmagający się z aranżacją wnętrz, jest określenie odpowiedniej wysokości ścianki kolankowej, która określi wielkość powierzchni użytkowej znajdującej się pod dachem. Według opinii ekspertów, ścianka kolankowa powinna mieścić się w przedziale 90- 120 centymetrów. Z tym zagadnieniem blisko wiąże się kwestia umeblowania domu, dlatego już na etapie planowania warto pomyśleć o rozmieszczeniu mebli w poszczególnych pomieszczeniach. Życie ułatwi także przynajmniej wstępne oszacowanie ich rozmiarów.

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy podjąć w kwestii aranżacji wnętrz jest określenie wielkości każdego z wybudowanych pomieszczeń,  a także wybór, które z nich będą służyły za łazienkę, które za kuchnie, a które za pokoje mieszkalne. Proces ten należy zaplanować z dużą starannością i dokładnością, gdyż nawet minimalne przestawienie ścianek wewnętrznych może mieć diametralny wpływ na funkcjonalność danego pomieszczenia.

Przygotowując się do aranżacji wnętrz, należy odpowiednio przemyśleć dobór okien, które znajdą się w poszczególnych pomieszczeniach domu. Obecnie na rynku znajduje się kilka rodzajów okien, które w znacznym stopniu różnią się od siebie i mają inne cechy. Przykładowo, do nowo wybudowanego domu można dobrać okna przesuwne. Dzięki nim, dom będzie świetnie oświetlony, jego użytkownicy uzyskają łatwy dostęp do swoich ogrodów. Ten rodzaj okien cechuje się dużym rozmiarem, dlatego przestrzeń wokół nich powinna pozostać pusta by nie utrudniać użytkownikom swobodnego działania. Wielu właścicieli domów decyduje się także na zakup okien łukowych. Charakteryzują się one tym, że ich górna część jest wygięta na kształt łuku, a ich otwarcie następuje w sposób obrotowy.

Równie ważny jak dobór odpowiednich okien, jest określenie wysokości na jakiej zostanie wybudowany parapet. Odpowiednie podejście do tego problemu może zapewnić użytkownikom domu dodatkową przestrzeń użytkową, gdyż pod wystarczająco wysokim parapetem można umieścić drobne półki lub szafki kuchenne. Dzięki temu rozwiązaniu niewielkie meble kuchenne nie będą ograniczały swobody ruchów w kuchni i przeszkadzały w różnych pracach kuchennych.

Wymienione u góry przykłady są tylko kilkoma z wielu problemów, przed jakimi stoją przygotowujący się do aranżacji wnętrz. Firma Arex Cebrat Arkadiusz zapewni szybką i profesjonalną pomoc w przygotowaniu wnętrza Twojego domu. Zdając się na opinie naszego przedsiębiorstwa, uzyskujesz pewność, że wyeliminujemy wszystkie potencjalne błędy, jakie mogły pojawić się w procesie aranżacji wnętrz.