Dach można pokryć różnymi materiałami.  Do wyboru mamy m.in. dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, płyty dachowe czy płyty faliste. Którym z tych materiałów najlepiej pokryć dach? Dach pełni niezwykle ważną rolę w naszym domu. Dowiedz się czym pokryć dach, by był bezpieczny i estetyczny. Firma Arex Arkadiusz Cebrat do pokryć dachowych wykorzystuje materiały najlepszej jakości. Wybierając naszą firmę nie będziesz musiał martwić się czy dach Twojego domu jest solidny. Stworzymy dla Ciebie trwały dach, który będzie stabilnym i estetycznym elementem Twojego domu.

Czym pokryć dach? Wybór materiałów jest naprawdę duży. Warto dokładnie przemyśleć zalety i wady wszystkich dostępnych do pokryć dachu materiałów. Jednym z materiałów stosowanych do pokryć dachu jest dachówka ceramiczna. Dachówka ceramiczna to bardzo trwały materiał służący do pokryć dachu. Poza tym, dachówka ceramiczna na dachu prezentuje się niezwykle estetycznie.

Dachówka ceramiczna stworzona jest z gliny. W sprzedaży dostępne są różne kształty i barwy dachówek ceramicznych. Dzięki temu dach domu możemy dopasować do stylu, w którym utrzymany jest cały budynek. Można wybrać dachówki ceramiczne o tradycyjnych kształtach lub te o nowoczesnych, geometrycznych formach. Wśród różnorodnych barw największą popularnością cieszą się jednak tradycyjne dachówki brązowe i grafitowe. Na inne kolory czy intensywniejsze barwy decyduje się niewiele osób. Decydując się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną możesz wybrać gładką dachówkę z połyskiem, która pięknie będzie prezentować się na dachu Twojego domu.  

Dachówka cementowa

Czym jeszcze można pokryć dach? Opcją wartą przemyślenia jest dachówka cementowa. To pokrycie dachu stworzone jest z naturalnych materiałów, takich jak cement czy piasek. Dachówka cementowa podobnie jak dachówka ceramiczna jest bardzo trwałym materiałem wykorzystywanym do pokrycia dachu.

Dachówka cementowa jest szczelna i ogranicza zarastanie mchem. Dachówka cementowa pokryta specjalną połyskującą warstwą chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Poza tym warstwa ta zapewnia piękny, intensywny kolor dachówki przez lata. Zaletą dachówki cementowej z warstwą ochronną jest również samooczyszczenie. Przez długi okres czasu nie musimy pielęgnować tego pokrycia dachu. Dachówki cementowe podobnie jak dachówki ceramiczne również dostępne są w różnych barwach i kształtach.

Jaką dachówkę wybrać?

Czym lepiej pokryć dach? Dachówką ceramiczną czy dachówką cementową? Oba te materiały wykorzystywane do pokryć dachu są trwałe. Biorąc jednak pod uwagę różnorodność form to większy wybór będzie wśród dachówek ceramicznych. Co z ceną? Dachówki cementowe mimo, że mają mniejszy wybór to są tańsze niż dachówki ceramiczne.

Czym oprócz dachówek można jeszcze pokryć dach? Można wybrać płytki dachowe. Ten materiał do pokryć dachu podobnie jak dachówki jest bardzo trwały. Płytki dachowe nie tylko chronią dach, ale też pięknie wyglądają. Płytki dachowe mają uniwersalny charakter - pasują zarówno do nowoczesnych, jak i do klasycznych budynków. Płytki dachowe stosowane są również na elewacjach.

Płyty faliste

Dach można też pokryć płytami falistymi. Płyty faliste bazują na naturalnych surowcach. Ten materiał wykorzystywany do pokryć dachu jest wytrzymały, odporny na korozję i niepalny. Płyty faliste często stosuje się do pokryć dachów budynków przemysłowych czy budynków użyteczności publicznej. Płyty faliste można jednak zastosować również jako pokrycie dachu domu rodzinnego.

Budowa domu to skomplikowany proces, w którym dopasować trzeba wszystkie elementy. Kwestia czym pokryć dach jest również bardzo istotna. Skorzystaj z doświadczenia firmy Arex Arkadiusz Cebrat. Zadbamy o to, by dach Twojego domu był stabilny i estetyczny! Nie wahaj się i już dziś wybierz się do naszej firmy - serdecznie zapraszamy do naszych biur w Żywcu oraz w Głogoczowie koło Krakowa - spełnimy Twoje marzenia.