Budując dom nie skupiamy się tak bardzo na wyborze okien. Warto jednak dobrze przemyśleć, jakie okna wybrać do domu. Decyzja jakie okna wybrać do domu jest bowiem bardzo ważna. W takim razie jakie okna najlepiej wybrać do naszego domu? Małe czy duże? Drewniane czy plastikowe? Zapraszamy do firmy Arex Arkadiusz Cebrat! Nasi fachowcy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Okna w domu służyć będą nam latami, dlatego warto zastanowić się, jakie okna wybrać do domu. Okna w domu pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale też praktyczną. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Wśród najczęściej wybieranych okien do domu są okna plastikowe i drewniane. Jakie okna lepiej wybrać do domu? Zarówno okna plastikowe jak i drewniane mają swoje zalety. Drewniane okna do domu są bardzo szczelne, dzięki czemu wewnątrz domu będzie ciepło. Drewniane okna do domu mają różne kształty. Pozwoli to dopasować styl okien do stylu budynku. Drewniane okna do domu idealnie pasują do dużych przeszkleń. Jeśli więc planujesz takie przeszklenia w swoim domu to powinieneś wybrać do domu okna drewniane. Dlaczego jeszcze warto wybrać do domu drewniane okna? Drewniane okna najczęściej są wykonane bardzo solidnie. Są więc trwałe. Jeśli już pojawi się jakieś uszkodzenie to w łatwy sposób można je naprawić.

Przytulne wnętrze

Warto zaznaczyć, że drewniane okna do domu sprawiają, że wnętrze domu staje się przytulne. Drewniane okna świetnie pasują do innych drewnianych elementów w domu np. mebli. Drewniane okna można pomalować, dzięki temu można je dopasować do kolorystyki wnętrza.

Pamiętać należy jednak o konserwacji okien drewnianych co kilka lat. Co ważne, jeśli zdecydujesz się na drewniane okna do domu to zapłacisz za nie więcej niż za okna plastikowe.

Okna plastikowe do domu mają bardziej korzystną cenę niż okna drewniane. Podobnie jak okna drewniane również okna plastikowe są stabilne.  Co oprócz korzystnej ceny i stabilności może przekonać nas do wyboru do domu okien plastikowych? Okna plastikowe są wodoodporne. Warto zaznaczyć, że okna plastikowe do domu niekoniecznie muszą być białe. Jeśli chcesz postawić na kolorowe okna w domu to możesz wybrać kolorową wersję okien plastikowych oklejonych specjalną folią.

Różnorodność kształtów

Podobnie jak drewniane okna również plastikowe mogą mieć różne kształty. Dlaczego jeszcze warto wybrać do domu okna plastikowe? W przeciwieństwie do okien drewnianych okna plastikowe nie wymagają konserwacji co kilka lat. Wystarczy jedynie je myć. Dzięki swojej uniwersalności okna plastikowe pasują do stylu każdego domu.

Wadą plastikowych okien w domu jest to, że w razie uszkodzenia nie da się ich naprawić. 

Jeśli już zdecydujemy jakie okna wybrać do domu - drewniane czy plastikowe to powinniśmy zwrócić uwagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła U i współczynnik przepuszczalności energii cieplnej G. Mniejsza wartość współczynnika przenikania ciepła U oznacza większą termiczną izolacyjność. Wartość współczynnika przenikania ciepła U nie może wynosić więcej niż 1,6 W/metr kwadratowy K. Natomiast im wyższy współczynnik przepuszczalności energii cieplnej G tym więcej energii słonecznej dostaje się do wnętrz domu przez szyby. Zimą będzie to dobre dla domowników, ale latem w pomieszczeniach będzie zbyt ciepło.

Odwiedź nasza firmę!

Jak widać, wybór okien do domu nie jest prostą decyzją. Zdaj się na naszych fachowców! Odwiedź firmę Arex Arkadiusz Cebrat. Pomożemy Ci zdecydować jakie okna wybrać do domu. Szczegółowo przedstawimy Ci wady i zalety okien drewnianych i plastikowych. Zwrócimy też uwagę na inne istotne kwestie, które należy uwzględnić podejmując decyzję jakie okna wybrać do domu. Zapraszamy do firmy Arex Arkadiusz Cebrat! Nie zwlekaj i poradź się naszych specjalistów. Pomożemy Ci wybrać nie tylko rodzaj okien, ale też dokonamy ich montażu, a także wyposażymy w nowoczesne funkcje np. w system antywłamaniowy. Warto wybrać do domu okna z systemem antywłamaniowym. Uchroni nas to przed złodziejami, którzy przez okna mogą  próbować dostać się do domu.