POZYSKIWANIE DREWNA
Firma bazuje głównie na pozyskaniu drewna o dużej gęstości i wytrzymałości pozyskiwanego z własnych LASÓW jak i NADLESNICTW PAŃSTWOWYCH. Firma mieści się w południowej części kraju na granicy BESKIDU ŻYWIECKIEGO I SUSKIEGO. Drewno w naszym regionie jest jednym z najlepszych surowców w Polsce. Pozyskiwane jest w okresie zimowym, kiedy to surowiec ma odpowiednie parametry wytrzymałościowe jak i odpowiednie warunki do ścięcia, co gwarantuję wysoką jakość pozyskiwanego DREWNA. Cięcie drewna następuje pod ścisłym nadzorem TECHNIKA OBRÓBKI DREWNA. Po odpowiednim przetarciu drewno jest posortowane w sztaplach według rodzaju opisane i sezonowane. Przez cały okres sezonowania drewno jest poddawane naturalnemu procesowi schnięcia nie powodującego pękań i przez to osłabiania struktury drewna.
 
SUSZENIE
Następnym procesem obróbki DREWNA jest SUSZENIE, które następuje w suszarniach komputerowych pod nadzorem TECHNIKA OBRÓBKI DREWNA. Jest to długi proces parowania i suszenia. Po procesie suszenia, drewno jest sortowane i obrabiane według potrzeb jak i zastosowania. Magazynowane odbywa się w pomieszczeniach o niskiej zawartości wilgoci.
 

STRUGANIE 
Następnym etapem jest obróbka na strugarkach czterostronnych o głowicach hydrokinetycznych SZESCIONOŻOWYCH gdzie, część głowic struga a część profiluje odpowiednio do wykonywanego produktu. Na końcu procesu drewno jest przycinane (winklowane), sortowane, pakowane i foliowane do póżniejszego zastosowania w produkcji szkieletu; płaza czy bala.

KONSTRUKCJE SZKIELETOWE;
Każdy element konstrukcyjny jest tak przemyslany, aby miał jak największą wytrzymałość. Przyjmuje się pogrubione elementy nośne celem długiego i bezproblemowego urzytkowania na lata. Technologia wykonania polega na odpowiednim doborze jak i umiejętnemu połączeniu różnych elementów w całość. CZOPOWANIE; SKRĘCANIE; ZAKUWANIE; KLEJENIE. Mocowanie konstrukcji do FUNDAMENTU odbywa się szpilkami fi/8,10,12,14,16 lub 20 mm. W zależności od wielkości budynku. Śruby, gwoździe, łączniki są ocynkowane lub miedziowane i produkowane pod zamówienie firmy AREX o wysokiej odporności na zerwanie czy ścięcie.

KOTWIENIE I WZMOCNIENIA
FIRMA AREX stosuje dodatkowe wzmocnienia konstrukcji w przypadkach SILNYCH WIATRÓW lub DUŻYCH OBCIĄŻEŃ SIEGU. System sprawdza i wzmacnia konstrukcję zabezpieczając przed niesprzyjającymi warunkami sił natury. Są to rozwiązania których nie stosuje żadna z firm w Polsce.

KONSERWACJA I ZABEZPIECZENIE DREWNA 
Wszystkie elementy KONSTRUKCYJNE są konserwowane i zabezpieczone środkami zapobiegającymi rozwojowi GRZYBÓW jak i przed wieloma gatunkami OWADÓW osłabiających konstrukcję, jak i przeciw OGNIOWI w zależności od potrzeb od 15min-1godz opóźnienia i środkami zapewniającymi trudnopalność. Próżniowo lub natryskiem.